Ako dosiahnuť Tvoj úplný potenciál a rásť ako muž?

Autor: Simona Mačorová | 29.12.2018 o 9:48 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  317x

Čo je zdravá mužská podstata? Aký je charizmatický muž?

Ak vieš povedať nie malým veciam, budeš môcť povedať áno tým veľkým.

Muž vo svojej mužskej esencii je sústredený, prítomný, pripravený a istý sám sebou. Má svoj účel, smer a cieľ a prináša vedomie do všetkého, čo robí. Má radosť zo života a žije s humorom a v harmónii so svojím bytím. Je citlivý, spontánny a pracuje na svojom osobnom rozvoji. Je jedinečný a prirodzený. Úplnosť pre neho znamená oboje, vlastní svoju mužskú a ženskú podstatu.

Aké sú výzvy, ktoré Ťa blokujú pred rastom? 

Vymýšľaš výhovorky, pretože Ti chýba kreatívna disciplína.
Viníš peniaze, nedostatok času alebo príliš veľa pracuješ.
Hovoríš, že si nebol vychovaný, aby si sa o seba staral. 
Stráviš príliš veľa času s mobilom, pred televízorom alebo s počítačom.
Strácaš sa v nedôležitých úlohách a povinnostiach.
Máš polovičný postoj a uspokojíš sa s priemernosťou.
Nemáš jasno vo svojich hodnotách a nevieš kto si.
Tvoj partner a / alebo rodina je Tvojím účelom, pretože sa Ti nechce hľadať ten svoj. 

Ako rásť trvalo udržateľným spôsobom? Ako môžeš dosiahnuť svoj plný potenciál a lepšie sa o seba starať? Metódy.

Nezabudni: Sleduj svoj pokrok. Pomáha Ti vybudovať stabilnú rutinu.

1. Stráv čas v samote, objím svoje duševné zdravie.

  • Posaď sa v úplnej nehybnosti, pokoji a v tichu na 10 minút a len dýchaj zhlboka. Zrelaxuj Tvoje telo v pohodlnej pozícii, uvoľni ramená a polož ruky na brucho, pod pupkom. Začni hlbokým nádychom cez nosné dierky, kde sa filtruje a ohrieva vzduch, pričom vytláčaš svoje brucho von, robíš priestor kyslíku. Potom naplno vydýchni, zároveň brucho sa vrácia do svojej pôvodnej polohy. Opakuj.
  • Medituj. Praktizuj všímavosť, uvedom si a nauč sa, ako byť plne prítomný a vedomý vo všetkom, čo robíš. Ak nevieš, kde začať, môjmu partnerovi vyhovujú techniky od amerického učiteľa meditácie Shinzen Young. Môžeš sa prihlásiť do jeho životného programu alebo postupovať podľa metódy uvedenej v jednom príklade z jeho podcastov.
  • Choď na retreat.

Meditácia neexistuje aby Ťa odtiahla od sveta, práve naopak, je tu aby Ťa pripravila na skutočný svet, aby si bol schopný spracovať intenzitu, akú nám život prináša, budovať odolnosť voči každodenným výzvam. Sprav svoj život väčší hlbšou angažovanosťou sa so životom, a byť viac otvorený, prítomný, uvoľnený. Byť smutný, nahnevaný alebo dokonca sa chovať ako debil niekedy je všetko súčasťou našich skutočných ľudských zážitkov.

 2. Staraj sa o svoje fyzické zdravie.

Môj kamarát po prečítaní jedného z mojich článkov povedal: "Som z toho článku sklamaný. Poukazuješ na veci, ktoré každý vie, ako zdravo jesť, viac cvičiť, atď. " Keď som sa ho spýtala, čo z toho vlastne robí, prišiel s výhovorkami.

Hľadáme komplexný vzorec ako žiť život, zatiaľ čo jednoduché riešenie nám celý čas leží pred očami.

Aby si mohol zostať sústredený, schopný vykonávať svoju prácu vo vysoko stresujúcom prostredí, Tvoje telo a mozog musia byť úplne funkčné, aby si sa na ne mohol spoľahnúť aj v tých najnáročnejších situáciách.

Tvoje telo je Tvoj chrám. Jedz zdravo, vyhýbaj sa pridanému cukru alebo nekvalitnému rýchlemu občerstveniu. Nájdi si čas na vychutnanie každého jedla. Pohraj sa s receptami, ak rád varíš.

Podporuj svoje svaly pravidelným cvičením, ktoré Ti prináša radosť. Choď do telocvične, zahraj si basketball, precvič jógu, alebo si zacvič vonku, kde to nič nestojí. V tomto videu môžeš vidieť, ako sa môj manžel kreatívne vynašiel bez skutočného vybavenia.

Pi veľa vody, kovovú alebo sklenenú fľašu maj stále so sebou. 

Nauč sa poriadne spať tým, že vypneš všetky obrazovky najmenej pol hodiny pred plánovaným spánkom.

3. Stráv čas so svojimi dobrými priateľmi.

Stretávaj sa s ostatnými mužmi. Tvoji blízky priatelia by mali byť schopní netolerovať Tvoju lenivosť, poukázať na Tvoje výhovorky, nenechať Ťa uspokojiť sa s priemernosťou a prísť s návrhmi ako to zmeniť. V prostredí zdravých mužov by ste sa mali navzájom povzbudzovať a podporovať, dodávať si silu, zamýšľať sa a rásť.

Zbav sa predvádzania sa, trápnych vtipov alebo pitia piva až do skorých ranných hodín.

S Tvojimi kamarátmi môžeš byť otvorený, úprimný, byť schopný rozprávať sa o Tvojom zmysle života a čo Ťa brzdí, aby si ho naplnil. Môžeš otvorene hovoriť o svojich obavách, strachoch, hraniciach a limitoch, aby si bol schopný im čeliť. 

4. Objím svoju ženskú stránku.

Znamená to otvoriť Tvoje srdce, aby si mohol milovať viac. Byť spontánny a kreatívny. Môžeš maľovať, počúvať hudbu alebo čítať. Ak hľadáš pútavú knihu, vrelo odporúčam Cestu pravého muža od David Deida.

Spomaľ. Stráv čas v prírode. Choď si zabehať, prejsť sa, na výlet alebo prechádzku do najbližšieho parku alebo lesa. Pracuj v záhrade alebo s drevom.

5. Všímaj si úroveň stresu a príznaky vyhorenia. 

Stres je naakumulovaná energia motivovaná k činnosti, ktorá ešte nie je uskutočnená v akcii. Jeho akumulácia sa odráža v nespavosti, hneve, necitlivosti, chorobe, cynizme. Zlý manažment môže viesť k chronickému stresovému stavu, ktorý sa nazýva vyhorenie.

Ako rozpoznať výstražné signály?

Dopraj si chvíľku pred plánovaním svojho týždňa a polož si nasledovné otázky:
Mám dostatok prostriedkov/zdrojov, aby som mohol uspieť tento týždeň a robiť svoju prácu?
Mám dostatok času na zvládnutie pracovnej záťaže do bežnej pracovnej doby?
Mám dostatok kontroly nad situáciami, aby som mohol vykonávať moju prácu?
Znižuje sa moja výkonnosť?
Cítim sa zle každé ráno, keď idem do práce?
Spím dobre?
Bývam nahnevaný a mrzutý bez konkrétneho dôvodu?

6. Buď pokorný a vyhľadaj mentora.

Mentori trénujú, pripravia Ťa na zmenu, motivujú, vyzývajú, poskytujú ochranu a poradenstvo. Mentor je skúsený a poradí Ti v oblasti, kde potrebuješ pomocnú ruku, či je to Tvoj vzťah, kariéra alebo duchovná cesta. Mentor nie je ten kamarát, ktorý potvrdzuje Tvoje ego. On Ťa vyzýva až k Tvojmu jadru a podporuje Ťa stať sa mužom, ktorý chceš byť. Nehrá s Tebou žiadne hlúpe hry. Drží pre Teba priestor, aby si mohol nájsť odpovede. 

Ak Tvoji priatelia nemôžu robiť túto prácu, je čas nájsť si mentora, ktorý môže.

7. Nájdi svoj účel.

Haha, ako keby to bola jednoduchá záležitosť. Nie je, ale pre muža, hľadanie účelu je rozhodujúce.

Namiesto toho, aby si sa teraz s ťažkosťou snažil dostať k jadru Tvojej bytosti a zabudol na prítomnosť riešením otázky prečo som tu, priblíž sa k nemu z perspektívy lotosového kvetu, zakaždým odkri len jednu vrstvu. S každým naplnením Tvojho aktuálneho účelu sa dostaneš bližšie k hlavnému jadru. Akonáhle budeš pripravený, môžeš preskúmať ďalší lupeň. Poznámka: Ak si nevieš predstaviť rozvinutý lotosový kvet, cibuľa je možno lepší príklad, ja len nemám rada cibuľu.

Muž bez zámeru prechádza svojim životom ako kura bez hlavy. Točí sa v kruhu bez smeru, jeho rozhodnutia nemajú zmysel a svojím zmätkom ovplyvňuje ostatné kurence naokolo.

Tvoj partner v skutočnosti nechce byť Tvojou prioritou číslo jedna (ak aj ona/on pracujú na svojom osobnom rozvoji a rozvíjajú svoju ženskú stránku). Chce sa stretnúť s mužom, do ktorého sa zamilovala. Ten odhodlaný muž s jasným smerom a cieľmi. Iba potom sa Ti môže úplne odovzdať, pretože Ti bude veriť. Ak sa žena stala bodom Tvojho života, si stratený.

Neboj sa robiť chyby či zlyhania, skúšaj. Je to súčasť objavovania Tvojho účelu.

Ak nežiješ z ložiska svojho bytia a nevyužívaš naplno svoje dary, ktoré sú Tvoje silné stránky, nikto z Tvojich kolegov, priateľov, detí či partnerov Ti nebude úplne dôverovať.

8. Buď štedrý a vráť späť. 

Staň sa darcom alebo dobrovoľníkom.

Prečo? Pretože muži sú prezentovaní svojimi činmi. Robí Ťa to lepším človekom. Pozitívne vplývaš na ľudí okolo seba. 

9. Bonus: Staň sa multi-orgasmickým mužom.

Áno, čítaš správne. Muž má schopnosť mať viac orgazmov a kontrolovať svoju ejakuláciu.

Sebapotešenie, masturbácia alebo sólo kultivácia vytvára životodarnú sexuálnu energiu, ktorá môže zlepšiť Tvoj postoj k Tebe, Tvoje vzťahy či kariéru, ak sa naučíš, ako ju ovládať. Ak to chceš zobrať z iného uhla, je to cvičenie, čo prinesie jedinečný zážitok Tebe, rozhodne poteší Tvoju polovičku a celkovo posunie Tvoj sexuálny život na vyšší level.

Budem sa zaoberať detailami, zatiaľ začni trénovať svoj PC sval a nauč sa dýchať naplno, aby si získal kontrolu nad Tvojím telom.  

PC (pubokocytárny) sval sa tiahne od pubickej kosti až po spodnú časť chrbtice. Ako každý iný sval v našom tele, aj tento musí byť trénovaný, aby bol silný a mohol si ho ovládať. Najjednoduchším cvičením je prerušenie toku pri močení stisnutím svalu 3 až 4 krát, keď ideš na toaletu. Viac informácií ako trénovať daný sval je dostupný na wikiHow.

Dýchaj zhlboka. Môžeš nasledovať dychové cvičenie uvedené vyššie, bod 1.a, dýchaj hlboko cez nos a plne vydýchni ústami. Opakuj. Kontrolou Tvojho dýchania môžeš ľahko spomaliť pred bodom od ktorého už niet návratu, keďže dych je spojený s naším srdcom, a budeš vedieť presunúť nahromadenú energiu z Tvojho penisu do ostatných častí tela, čo Ťa ochráni pred nežiaducou predčasnou ejakuláciou. Pri praktizovaní, zastav na chvíľu. Naber späť svoju silu, aby si mohol pokračovať v potešení a posúvať sa k ďalšiemu vzrušeniu. Opakuj a tentoraz, priblíž sa ešte bližšie k ejakulácii a znova dýchaj a spomaľ. Opakuj. Uži si to.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?